Stan pandemii – poznańscy deweloperzy w akcji

Oddział Poznański PZFD wspiera lekarzy i osoby bezdomne.

Deweloperzy z Oddziału Poznańskiego PZFD, wśród nich nasza firma, postanowili połączyć siły i lokalnie wesprzeć akcję pomocy lekarzom i osobom bezdomnym podczas pandemii.

Oddział Poznański zlecił i sfinansował wykonanie instalacji monitoringu na wskazanych oddziałach szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu. W ramach tych działań na chirurgii ogólnej zamontowanych zostało 14 kamer służących do obserwacji chorych pacjentów, co zdecydowanie ułatwi codzienne funkcjonowanie personelu medycznego.

W odpowiedzi na potrzeby zgłoszone przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Poznania Oddział Poznański PZFD we współpracy z firma Algeco zapewnił 10 kontenerów mieszkalnych z toaletami i prysznicami czterem ośrodkom pomocy osobom bezdomnym. Zostały one przeznaczone na utworzenie miejsc izolacji czasowej dla osób w kryzysie bezdomności w związku z epidemią koronawirusa. Kontenery zostały już dostarczone do Ośrodka dla bezdomnych nr 1 przy ul. Kobylepole, do Stowarzyszenia Pogotowie Społeczne przy ul. Borówki 12, do Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot przy ul. Borówki 8 w Poznaniu oraz do Schroniska dla osób bezdomnych w Błońsku 37A, w Jabłonnej.

Więcej na www.poznan.pzfd.pl/oddzial-poznanski-wspiera-lekarzy-i-osoby-bezdomne/

Dodaj komentarz